Drewno czy polimer?

Codziennie w naszych domach coraz więcej produktów i mebli wykonanych z materiałów polimerowych. Polimery – materiały korzystne dla producentów. Z tego powodu dla takich sztucznych materiałów tworzy się moda za pośrednictwem magazynów i wystaw. Nowoczesne wzornictwo to, przede wszystkim, materiały z polimerów, które wyglądają świeżo i modnie. Intensywne barwy i błyszczące powierzchnie przyciągają uwagę.

Ale spójrzcie, jaką płacimy za to cenę:

    • każdego dnia jest więcej chorób nowotworowych;
    • takie materiały nie dają nam energii, ale tylko wchłaniają ją;
    • nie nadają komfortu i domowego ciepła do naszego domu.
Obalanie mitów

Drewno w kuchni nie jest praktyczne

Z reguły, o praktyczności używania drewna zaczynają myśleć dopiero wtedy, kiedy mówimy o kuchni. Obecnie opracowano wiele środków ochrony drewna z naturalnych składników. Z naszego doświadczenia uzyskaliśmy wysoką odporność drewnianych uchwytów na zużycie. Drewno pokryte specjalną kompozycją może konkurować z powłoką metaliczną lub chemiczną.

Drewno to jest drogi materiał

Drewno nie można nazwać tanim materiałem. Ale spróbujmy wyjaśnić, dla kogo on jest drogi. Przede wszystkim jest to naturalny materiał, który nie odbiera nam zdrowia, a nadaje ciepła i energii. Jest to materiał, który nie jest łatwy w obróbce, ponieważ drewno jest zawsze inne. Dlatego większość producentów rezygnuje z wykorzystania drewna na korzyść tanich sztucznych materiałów. Dla producenta materiały polimerowe są znacznie tańsze niż drewno i nie wymagają wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Jednak skutek jest taki, że w sklepach widzimy drogie produkty wykonane ze sztucznych i szkodliwych materiałów. Czy nie byłoby lepiej zwrócić się do małej firmy i zamówić własny projekt z naturalnych materiałów? W wyniku koszt produktu z naturalnego drewna jest ten sam lub nie przekracza 25-50%. Dla tych, którzy nie cenią swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich, ale potrafią liczyć pieniądze, należy zauważyć, że produkty wykonane z naturalnego drewna są używane kilkakrotnie dłużej.

Drewna na wszystkich nie wystarczy

Drzewo odnawia się w ciągu 20-30 lat. Byłoby wystarczające, aby zobowiązać firmy zajmującym się wyrębem, sadzeniem nowych lasów lub przeznaczeniem pieniędzy na taką pracę. Większość drewna  w wyniku huraganów tylko gnije bądź jest spalane. Ogromna ilość drewna używa się do pakowania, które później po prostu wyrzuca się lub pali. Być może to nasze naturalne meble nie są w naszych domach, a tylko na wysypiskach śmieci?

Rozwój bakterii na uchwytach drewnianych

Na drewnie mikroorganizmy mnożą się kilka razy wolniej niż na powierzchniach metalowych i chromowanych. Tylko mosiądz i srebro mają właściwości antybakteryjne do niszczenia bakterii w ciągu 8-10 godzin.